• DOLAR
  7,6235
 • EURO
  8,8714
 • ALTIN
  455,43
 • BIST
  1,1638
Bize laf düşmez

Bize laf düşmez

Giresun’da futbol ile ilgili temel doğruları hâlâ bulabilmiş değiliz. Müsabakayı yenik götürürken, tribünlerden bağırmak, kişilik haklarına saygısızlık, atılan gol veya alınan galibiyetten sonra yapılan alkış da uzatmanın anlamı yok.
Artık yol ayırımındayız. Dostu düşmanı bilerek yola çıkmak ve de sağlıklı karar vermek zorundayız. Dost ise hiç düşünme ver ömrünü gitsin. Dost değilse hiç bekletme yol ver gitsin derler.
Bir şeyi hatırlatayım. Futbol ne kadar yetenekli oyunculardan kurulu olsa bile sonuçta bir takım oyunudur. Biz hâlâ bunu başaramadık. Zaten elimizde çok tecrübeli olsa bile bize fayda sağlayan oyuncu da yok. Yani kısaca yuvarlanıp gidiyoruz. Nereye kadar yuvarlanacağız nerede duracağız onu da bilemiyorum.
İki haftadır son dakikalarda yenilen gollerle ya berabere kalıyor ya da mağlup oluyoruz. Bu hastalık kaç yıldır var. Bir türlü iyileşmiyor. Tedavisini yapanlarda mı yoksa irsimi onu da düşünüyorum. Rakiplerinin puan kaybettiği bir haftada hiç olmazsa yenilmemiş olsa idik.
Yinede ümidimizi yitirmeden son haftalara dilerim başarılı grafikle gireriz.
İnsanlarımız sürprizlerle dolu. Bir şeyler ağızlarından çıkacak diye bekliyoruz. Haksız da değiller. Ne söylerse söylesinler artık yüzler gülmüyor. Onun için akla karayı bir türlü ayırt edemedik.
Hiç kimse fırtına çıktı diye limana sığınmasın, bunun vebali çok ağır olur. Bir an önce ne gerekiyorsa yapılmalı. Ben izlenecek yolu gösterdim. Boş yerlere geldik. Her şeyi bildiklerini düşündüler. Ya kardeşim sen de bir fikrini ortaya koy demediler. Bu kötü tablonun başlangıcı nereden başlıyor. Nerede buna noktayı koymalıyız dedirtmediler. Yazık hem de çok yazık.
Giresunspor sevdamız bir bir eriyor. Dur demenin zamanı geldi. Bu işin içinden çıkmakta kolay da bize laf düşmez. Gelinen nokta ortada. Kötü örnek tam karşımızda duruyor.
İçim yanıyor. Bu yönetime de üzülüyorum. Bir çaba var ama yeterlimi onu da bilemiyorum. Her şey lig sonunda güzel bitse. Karalar tamamen kalksa. Kimseyi incitme, gücendirme, saygıda kusur etme. Kim çalışmıyor, bu takımı umuruna almıyorsa yapacağın tek şey bırak gitsin. Kimse bu kulüpten üstün değil.
Artık yönetim radikal kararlar almak zorunda ki ya bu deve güdülecek ya diyardan gidilecek başka çıkar yol bırakmadılar. Artık hep birlikte bu takımı ayağa kaldırmalıyız. Nasıl mı futbolcusuna yönetimine ve çalışanları da dâhil olmak üzere destek vererek bütünleşeceğiz. Esen kalın.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar