• DOLAR
  6,8612
 • EURO
  7,7521
 • ALTIN
  392,22
 • BIST
  1,1249
“TEDAVİLER AKSAMAYACAK”

“TEDAVİLER AKSAMAYACAK”

Giresun Valiliği,kanser doktoru eksikliğinin giderileceğini açıkladı.
Açıklama şöyle: “Giresun ilinde yayınlanan yerel gazetelerimizde 21 Mayıs Salı günü yer alan “Artık Giresun’da onkoloji doktoru yok!”, “Sağlık Bakanı’na onkoloji doktoru sorusu”, “Bu haber Giresun’u kanser eder” vb. gibi başlıklı haberlerle ilgili bir açıklama yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur.
Giresun Üniversitesi Prof.Dr.A. İlhan Özdemir Eğitim ve Araştırma Hastanesinde devlet hizmet yükümlüsü ve tek Tıbbi Onkoloji Uzmanı olarak 4 Temmuz 2017 tarihinden itibaren görev yapmakta olan Uzm.Dr.Ahmet Özveren 6 Ma-yıs 2019 tarihli dilekçesi ile Devlet Memurluğundan çekildiğini beyan etmiştir.
Adı geçen doktorumuzun 1 (bir) aylık yasal bekleme süresi bulunmakta olup aktif olarak hastanemizde hizmetine devam etmektedir. Hastanemizdeki görevi 6 Haziran 2019 tarihinde sona erecektir.
Söz konusu doktorumuzun 6 Haziren 2019 tarihi itibari ile Devlet Memurluğundan istifa nedeniyle görevinden ayrılacağından 22 Mayıs 2019 tarihine kadar müracaatları alınan 87 inci dönem devlet hizmet yükümlülüğü kurası (Haziran–2019) için ilgili branşta uzman doktor ataması yapılması için Sağlık Bakanlığından talepte bulunulmuştur.
Haziran-2019 kurası ile devlet hizmet yükümlüsü uzman tabip atanıncaya kadar söz konusu hastanemizde tedavi hizmetlerinin aksamadan devam ettirilmesi için İl dışından resen görevlendirme yapılması için de Sağlık Bakanlığından talepte bulunulmuştur.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar