• DOLAR
  5,9187
  %0,52
 • EURO
  6,5608
  %0,45
 • ALTIN
  296,96
  %0,73
 • BIST
  7,6975
  %0,44
“TARİH, İYİ PARTİ’Yİ ÇAĞIRIYOR”

“TARİH, İYİ PARTİ’Yİ ÇAĞIRIYOR”

İyi Parti GİK üyesi avukat Ünzile Yüksel,tüzük kurultayının demokrasi şenliğine dönüştüğünü söyledi.
Kurultayın Genel bir değerlendirmesini yapan Yüksel ”Partimizin tüzük kurultayı tam bir demokrasi şenliği oldu. Genel Başkanımız Sayın Meral AKŞENER’İN muhteşem konuşması ile açılan kurultayda söz almak isteyen her delegeye söz verildi, her madde açık şekilde tartışıldı. Partinin ihtiyaçlarına göre tüzük yeniden düzenlendi”dedi.
Yüksel”Yapılan düzenleme ile Partinin 80 kişiden oluşan Genel İdare Kurulu, 50 kişiye düşürülmesi oy çokluğuyla kabul edildi. 25 de yedek üye olacak.
Genel Başkana, Genel İdare Kurulu dışından 3 kişiyi genel başkan yardımcısı olarak atama yetkisinin verilmesine yönelik talep oldu. Bu talebin kabulünün ardından genel başkan, parti dışından 3 kişiyi transfer durumunda önce üye yapacak, ardından da genel başkan yardımcısı yapabilecek. Böylece genel idare kurulu üyesi olmadan, bu kişiler doğrudan başkanlık divanı üyesi olacak.
Tüzüğün, genel başkan ve yöneticilere “üç dönemden fazla görev almama” kuralında da değişiklik yaşandı. İlgili madde, bir kişinin “ara vererek dahi olsa” olağan kurultayda en fazla üç dönem genel başkan seçilmesini düzenliyordu. Yapılan değişiklikle “ara vererek de olsa” ifadesi yerine “üst üste en fazla üç dönem görev yapma” tanımı getirildi. Bu kural sadece genel başkan değil tüm yöneticiler için getirilmiştir.
Partimiz kurulurken kadın kolları kurulmamıştı. Yapılan tüzük tadilatında kadın kolları ile ilgili bir düzenlemeye de gidildi. Bazı illerde örgütlenme ve seçim çalışmaları için kadın kollarının etkili olabileceği değerlendirildi. Konu kurultayda tartışıldı, zorunluluk olarak değil, isteyen illerin kadın kolları kurabilmesine oy çokluğuyla imkân sağlandı.
Tüzük Kurultayında, Hazine yardımının teşkilatlara adil dağıtılmasıyla ilgili değişiklik de yapıldı. Hazine yardımından teşkilatların alacağı pay; “şehir nüfusu/ülke nüfusu, şehirdeki üye sayısı/partinin toplam üye sayısı, partinin o şehirde aldığı oy/Türkiye genelinde aldığı oy” formülüne göre belirlenecek.
Kuruluşta tüzük hazırlandığında partinin adı gizli tutuluyordu. Bu nedenle tüzük metninde partimizin adı yer almamıştı. Bu kurultayda bu eksiklikler giderildi, tüzükte “parti” diye geçen yerlerde İYİ Parti ifadeleri eklendi. 92 maddelik değişikliğin büyük kısmında bu tür teknik düzenlemeler yapıldı.
Artık hiç durmadan çalışma zamanı bizim için, milletimize sözümüz var, sevdamız vatanımız bizim! Güçlü Türkiye Mutlu Millet için yola çıktık ve bizi kimse durduramaz” dedi
Yüksel şöyle konuşt: “ Sayın Genel Başkanımızın sözleri ile sesleniyoruz;
İYİ PARTİ OLARAK ARTIK SIRA YÖNETMEYE GELDİ.
İYİ PARTİ olarak daha büyük, daha güçlü, daha iyi olmak zorundayız.
İYİ PARTİ güçlü oldukça TÜRKİYE güçlü olacak.
İYİ PARTİ büyüdükçe, TÜRKİYE büyüyecek.
İYİ PARTİ ne kadar iyi olursa, TÜRKİYE o kadar iyi olacak.
Tarih bizi çağırıyor.
Hedefimiz belli ve hedefimiz çok yakın:
İyi parti iktidar olacak.
Hukukun üstün olduğu, demokrasinin kesintisiz işlediği bir ülke kuracağız.
İnsanlar hür ve tok olacak.
Millet mutlu, devlet güçlü olacak.
TÜRKİYE İYİ OLACAK!”

Sosyal Medyada Paylaşın:
Önceki Yazı
Sonraki Yazı

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar