• DOLAR
  6,8659
 • EURO
  7,7467
 • ALTIN
  398,19
 • BIST
  1,1279
FINDIK İÇİN 20 TL İSTEDİ

FINDIK İÇİN 20 TL İSTEDİ

İyi Parti Giresun İl Başkanı Ahmet Memiş,fındık fiyatının en az 20 TL olması gerektiğini belirterek ”Fındık üreticileri sahipsiz kalmıştır. Son 10 yıldır taban fiyat açıklanmaz oldu.İyi Parti İktidara geldiğinde üreticinin sorunları çözülecek” dedi.
Memiş ”Ülkenin ekonomik durumu ortada. Pazardaki enflasyon ile resmi enflasyon rakamları arasında uçurum var. Ülke çok çok kötü idare edildi. 31 Mart Yerel seçimlerinde ise seçmen değişim istedi. Büyükşehirler’in tamamına yakınında iktidar oy kaybetmişse,hala başkalarını suçlamak çare mi? Halk kararını vermiştir. Hangi ülkede tarım ürünleri için taban fiyat uygulaması yok. Bugün manavdaki fiyatlar ortada iken iktidar hala neyi bekliyor? Bir an önce taban fiyatı açıklasınlar”şeklinde konuştu
Türkiye’nin kurtuluşunun İyi Parti iktidarında olduğunu anlatan Memiş ”Tarımda reform şart. Bu iktidar köyleri boşalttı. Üreticiyi göçe mecbur bıraktı. Şu an köylerde çok az sayıda insan yaşıyor. Fındıktan çikolota üretmesi gereken Entegre ise eski gücünde değil. Bu ülkede iktidar değişikliği şart. Bu hantal yapı ile ekonomi düzelmez. Düzelse,18 yılda düzelirdi.18 yılda düzelmeyen ekonomi bu saatten sonra nasıl düzelecek? Her ülkede iktidarlar değişiyor. Bizim ülkemizde de artık iktidar değişikliği gerekir.İyi Parti tek başına ülkeyi düzlüğe çıkaracak kadrolara fazlasıyla sahiptir”dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar