• DOLAR
  6,7866
 • EURO
  7,6771
 • ALTIN
  364,81
 • BIST
  1,1308
FE EYNE TEZHEBÜN?

FE EYNE TEZHEBÜN?

Milli Görüş, İlâhi esaslara dayalı bir Hayat Modelidir, iman hakikatlerine uygun olarak yaşama tarzıdır. Ömür denilen o gizemli süreyi tüketirken, Allah ve Rasûlü’nün emir ve yasaklarına riayet etmektir.
Milli Görüş Enbiya’nın, Evliya’nın, Ulema’nın görüşüdür. ..Fukaha’nın, Suleha’nın, Şüheda’nın görüşüdür…Arif’lerin, Sadık’ların, Seyyid’lerin görüşüdür… Sahabe’nin, Tabiin’in, Mürşid’lerin, Mürid’lerin görüşüdür…
Milli Görüş Selahaddin-i Eyyubî’nin, Sultan Alparslan’ın, Seyit Onbaşı’nın, Ulubat’lı Hasan’ın, Nene Hatun’un, Sütçü İmam’ın görüşüdür…Fatih Sultan Mehmed’in, Kanuni Sultan Süleyman’ın, Yavuz Sultan Selim’in, Ulu Hakan Cennet mekân 2. Abdü’l Hamid Han’ın ve 21. asrın büyük devlet adamı ve şanlı mücahidi Necmeddin ERBAKAN’ın görüşüdür…
Milli Görüş Milletimizin inancıdır, tarihidir, köküdür, kendi ve yerli görüşüdür. Milli Görüş, medeniyetimizin özüdür, kültürümüzün kaynağıdır, ahlâkımızın menbaıdır…

Milli Görüş Kur’an-ı Kerim’in, İslâmî Hayat Nizamı’nın hayata uygulanışının adıdır, inancımzın hayata yansıyan şeklidir. Millî Görüş dünya ve Âhiret hayatımızın kurtuluş ve huzur reçetesidir; Cennet-i âlâ’ya uzanan yoldur.
Ey “Mü’min ve Müslüman’ım elhamdülillah” diyen insanlar…Ey tarikat ehli ve takva sahibi olduğunu beyan eden insanlar…Ey dindar, mütedeyyin, muhafazakâr olmakla; kâmil iman, salih amel ve güzel ahlak sahibi olmakla övünen, caka satan insanlar…
Milli Görüş’ü ret etmekle, ne yaptığınızı, neleri kaybettiğinizi nereye gittiğinizi biliyor musunuz? Fe eyne tezhebûn= Gidiş Nereye???
Milli Görüş’ü kabul etmemekle, neleri kabul etmiş sayıldığınızın, bunun neticesinde neleri kazanıp-neleri kaybettiğinizin muhasebesini hiç yaptınız mı?
Allah’ın kesin emri olan, Mü’min ve Müslüman olmanın gereği olarak uymak ve uygulamak zorunda olduğumuz bu yaşantı şeklinin, bu hayat modelinin icrası için mücadele eden; malını, zamanını bu uğurda feda eden, ölüm dahil her tehlikeye boyun eyerek bunun kavgasını veren insanlar arasında neden değilsiniz?
Bazılarının işi-gücü hata-kusur aramak… Yerli-yersiz eleştiride bulunmak…Varsa bir eksiklik, varsa bir hata (ki elbette olabilir), yapman gereken iş eleştirmek değildir, orduya katılıp destek vermektir, yardımcı olmaktır, taşın altına elini koyabilmektir.
Hatasız kul arayanlar önce aynaya bakmalıdırlar…, Dört başı mamur,kusursuz, eksiksiz iş ve hizmet bekleyenler evvela kendilerine düşen görevi ifa etmelidirler…
Yok öyle, üç kuruşa Müslüman olmak…Yok öyle, laf ile gemi yürütmeye azmetmek…Yok öyle, beş kuruşa on köfte yemeye talip olmak… Dünyada sizden başka “uyanık” insan yok mu sanıyorsunuz?
Cehennem azabından kurtulmanın ve Cennet nimetlerine kavuşmanın bu kadar basit ve bu kadar ucuz olduğunu size kimler söyledi? Eğer böyle bir duyum almışsanız, biliniz ki bu asılsızdır, sizi yanıltmışlar.
Efendimiz, Peygamberimiz (sav) öyle buyurmuyor mu? “Dünya Ahiretin tarlasıdır” diye bizi uyarmıyor mu? Nebevî nasihatler gösteriyor ki, dünyada ne ekerseniz, Ahirette onu biçeceksiniz. Burada kimleri seviyorsanız, kimlerle beraber oluyorsanız Ahirette onlarla beraber olacaksınız, beraber olacağız.
Kimse Bâtıl ve yanlış yollarda yolculuk yapıp, sakıncalı mahallerde ömür tüketip, ondan sonra da Rıza-i Bâri’ye, Şefaat-ı Rasülullah’a, Cennet-i Âlâ’ya talip olmasın; bunu yapanlar ancak kendilerini aldatırlar ve havanda su dövmüş olurlar, beyhude beklentiye girerler.
Geliniz, Allah’ın emrettiği Mübarek Yol’a, geliniz Sırat-ı Müstekîm’e… Terk ediniz yanlış yolları, yanlış sistemleri. Hak Dava’da çaba harcayınız, gayret ediniz ve Dareyn Saadeti’ne el uzatınız insanlar. Haydi Sırat-ı Müstekîm’e, Haydi Milli Görüş’e….
Selâm Allah’a ve O’nun Dini’ne teslim olanların üzerinedir…

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar