• DOLAR
  6,8690
 • EURO
  7,7257
 • ALTIN
  392,15
 • BIST
  1,1242
CHP’NİN BAŞARILI OLDUĞU DÖNEMDE BEN OLAMADIM !

CHP’NİN BAŞARILI OLDUĞU DÖNEMDE BEN OLAMADIM !

RÖPORTAJ:
SEDAT KARAKAYA
31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri’ni kaybeden Cumhuriyet Halk Parti’li Giresun Eski Belediye Başkanı Kerim Aksu, Giresun sahilinde sorularımızı yanıtladı.
Seçimi kaybetmesinin ardından ilk kez konuşan Aksu, hayatında değişik bir şeyin olmadığını, daha çok ailesiyle beraber olduğunu söyledi.Ankara ve İstanbul’da olan çocuklarının şimdi yanında olduğunu belirten Aksu, “Çocuklarımla vakit geçiriyorum,işyerime gidiyorum.İnsanlarla sohbet ediyorum,eş-dost ziyaretleri yapıyorum.Yine aynı şekilde halkın içinde olmaya devam ediyorum”dedi.
SEÇİMİ KAYBETMESİNİ GİRESUN’UN KAYIBI OLARAK YORUMLADI
Aksu ayrıca özel yaşantısından bir not düşerek, “Görev hayatım boyunca aileme fırsat bulma şansım pek olmuyordu.Şimdi ise bol bol vakit kalıyor,yoğun sürecimiz yok.Hafta sonumuz,bayramımız, hiçbir şekilde kendimize özel bir durumumuz olmuyordu.Şimdi dinleniyorum,daha iyi. Bağ-bahçe işleri ile uğraşıyorum” diye konuştu.
Ülkede yada şehirde siyasetlik durumun kalmadığı,bunun için rahat bir tavır sergilediklerinin altını çizen eski başkan Kerim Aksu, temsilcimiz Sedat Karakaya’nın, “Vekil olarak dönüşünüz olacak mı” sorusuna ise net yanıt verdi. Aksu:
“Seçimlerin kapandığı, Cumhuriyet Halk Partisi’nin çok başarılı olduğu bir dönemi yaşıyoruz.Bu dönemde biz olamadık.AKP’nin çok başarılı olduğu zamanlarda biz seçi iki kez kazandık.CHP’nin başarılı olduğu zamanda da maalesef kıl payı kaçırmış olduk!Oda Giresun için büyük kayıp diye düşünüyorum.Şöyle ki;daha büyük katkılar alınabilirdi.Şehir adına bir şeyler daha yapılabilirdi diye düşünüyorum.
Şuan da bunları konuşmak için çok erken.Bir yere gittiğimiz de yok Giresundayız zaten.Hiç bir yere gitmiyorum.Şimdi insanlar bu konunun sıcak olduğu dönemde konuşur ama şu anda çok erken.Sürecin insanlara ne getireceği belli değil.Yarın Allah korusun ne olacağımız belli değil.Onun için bugünden bir şekilde planlar yapmak bence isabetli olmaz diye düşünüyorum.Zaman her şeyin ilacı diyelim.”görüşlerine yer verdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar