• DOLAR
  7,8927
 • EURO
  9,4165
 • ALTIN
  458,66
 • BIST
  10,5557
AKSU, “İŞSİZLİK ZİRVE YAPTI”

AKSU, “İŞSİZLİK ZİRVE YAPTI”

Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu esnaf ziyaretlerine Suat Akgün Sokak’ta devam etti. Belediye Başkanı Aksu sabah saatlerinde esnafları ziyaret etmek için geldiği Suat Akgün Sokak’ta esnaf ve vatandaşlarının yoğun ilgisiyle karşılaştı.
Uğradığı esnafların tamamıyla sohbet edip sorunlarını dinleyen Başkan Aksu esnafların satış yapamadan kepenk kapattıklarına vurgu yaparken; ”Ülkemizde yaşanan ekonomik kriz esnaflarımızı olumsuz etkilemekte. Bugün pazarlarda marketlerde satılan ürünlerin değerlerine bir bakın geçen yıla oranla iki katı zamlandı. İnsanlarımızın alım gücü düştü. Halkımız fakirleşti, kısacası alım gücü yarı yarıya düştü. Bu durum her kesimi olumsuz etkiliyor. Sokak üzerinde bulunan bütün esnaflara uğradım, hepsi de işsizlikten yakınıyor. Umarım bu süreçler geride kalır artık esnafımızın yüzü güler.
Giresun’da elimizin değmediği, çalışma yapmadığımız hiçbir sokağımız yoktur. Çalışan arkadaşlarım ellerinden gelenin en iyisini Giresun’umuz için yapıyorlar. Suat Akgün Sokak’ta daha önce çalışmalarımız oldu, ancak bundan sonraki süreçte bu sokağı tek yönlü yapıp kaldırımları genişleteceğiz. Sokağın tamamını ağaçlandırıp ışıklandıracağız. Böylelikle hem esnafımız açısından hem de vatandaşlarımız açısından sokağın önemi artacak” diye konuştu.
Su faturaları üzerinden sorulan bir soruya da yanıt veren Başkan Aksu; “İki yıldır su faturalarına zam yapmadık. Ancak Bakanlar Kurulunun aldığı bir kararla Evsel Atık adı altında alınan vergi su faturalarına yansıtılıyor. Ben her zaman vatandaşımızı ve esnafımızı düşündüm, inanın benim elimde olsa bu evsel atık parasını da bu vatandaşın sırtına yüklemem. Buyıl ekonomik kriz nedeniyle tarifeleri artırmadık. Belediye olarak her fırsatı vatandaşımızın lehine kullanmaya çalışıyoruz” dedi.
Esnaflar Başkan Aksu’ya sorunlarını iletirken, kendilerini ziyaret edip taleplerini dinlediği içinde teşekkür ettiler.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar