• DOLAR
  7,2915
 • EURO
  8,5355
 • ALTIN
  477,20
 • BIST
  1,1787
AK PARTİ’DE SEÇİM TEYAKKUZU!

AK PARTİ’DE SEÇİM TEYAKKUZU!

31 Mart 2019 tarihinde yapılacak yerel seçimler için start veren ve yoğun bir çalışma içeresine giren Ak Parti Milletvekilleri Cemal Öztürk, Sabri Öztürk, Kadir Aydın, Belediye Başkan Adayı Aytekin Şenlikoğlu, İl Genel Meclisi Başkanı Ahmet Şahin, İl Başkanı Kenan Tatlı, Merkez İlçe Başkanı Mehmet Başer Yılmaz, Kadın Kolları Başkanı Berrin Aydın, Gençlik Kolları Başkanı Mahmut Yılmaz ve yöneticiler basın mensupları ile bir araya geldi.
Dün saat 11.00’de Yetimoğlu Restaurant’ta düzenlenen ve katılımın yüksek olduğu toplantıda ilk konuşmayı yapan İl Başkanı Kenan Tatlı, Giresun Belediyesi’nde 10 yıllık araya son vererek Başkan Adayları Aytekin Şenlikoğlu’nu göreve getirmek için gece gündüz çalıştıklarını söyledi. Hedeflerinin halkın desteğiyle merkez de dahil 16 ilçede ve beldelerde olağanüstü bir başarıya imza atmak olduğunu belirten Tatlı, “Milletvekillerimiz ve teşkilatlarımızla birlikte var gücümüzle çalışıyoruz” dedi.
Belediye Başkan Adayı Aytekin Şenlikoğlu da yaptığı konuşmada İl Başkanlığı’na getirilen Kenan Tatlı’ ya başarılar dileyerek, ” Belediye Başkan adaylığı görevi tarafına tevdi edildikten sonra Milletvekillerimiz ve teşkilatlarımızla birlikte yoğun bir çalışma içerisine girdik. Halkımıza her platformda ‘ Giresun’ da yaşanan yerel yönetim krizine 31 Mart’ ta son verelim’ diyerek destek istiyoruz. Giresun’ da vaat edilen hizmetlerle ilgili neler yapıldı, neler yapılmadı onu anlatıyoruz. Gittiğimiz mahallelerde halkımız bize ‘ siz Giresun için neler vaat ediyorsunuz, projeleriniz nelerdir?’ diye soruyor. Biz de samimi duygular içerisinde milletvekillerimiz ve teşkilatlarımızla birlikte kendimizi ve neler yapacağımızı ve hedeflerimizi anlatıyoruz. Hemşerilerimize ‘ bir 5 yıl daha kaybetmeyelim. Şehrimize yeni bir kimlik kazandıralım diyoruz. Gittiğimiz her yerden güzel izlenimlerle dönüyoruz. Halkımızın desteğiyle seçimi mutlaka alacağız” dedi. Toplantıda kürsüye gelen Milletvekili Sabri Öztürk’de konuşmasında Meclis’te yerel seçimlerle ilgili yaptıkları çalışmalara değinerek, yoğun bir aday belirleme süreci yaşadıklarını Giresun merkezden sonra ilçelerde ve beldelerdeki adaylarını yakında açıklayacaklarını söyledi.
“AK Parti milletimizin tercihlerine göre çalışan ve hizmet veren bir partidir” vurgusu yapan Öztürk, “Genel seçimlerle yerel seçimlerin farklı bir profili vardır.
Biz buradan hareketle halkımıza belediyecilik anlamında Giresun’ un daha güzel, daha yaşanılır bir şehir haline gelmesi için neler yapacağımızı ortaya koyacağız. Adayımız Aytekin Şenlikoğlu’nun etrafında kenetlendik. Giresun, halkımızın desteğiyle 31 Mart sabahı Aytekin Şenlikoğlu ile yeni ve farklı bir güne başlayacak” diye konuştu. Milletvekili Sabri Öztürk, ilçelerde ve beldelerde de büyük bir başarıya imza atarak belediye başkanlıklarının tümünü alacaklarını belirterek, sözlerini, “Her şeyden önce hakkaniyetli ve hakkedenlerin kazanacağı bir seçim olsun” diyerek tamamladı. Milletvekili Kadir Aydın da konuşmasında, “Birileri kendi sermayelerini tüketmiş ve bizim üzerimizden prim yapma gayretine girmiştir. Kerim Bey, güler yüzüyle 10 yıl Giresunluyu kandırdı. Keşap’ ı, Bulancak’ ı, Espiye’yi yani hepsini söylemiyorum. En azından Gitsin bir Şebinkarahisar’a baksın, bir Duroğlu’na baksın. Kerim Bey’ in bilbaortlarına bakıp resimleri bir kitapçık yapın. Neler yapmış bir bakın, artık değişim zamanının geldiğini anlayacaksınız. Hep birlikte yoğun bir çalışma içerisine girdik. Halkımızın desteğiyle Başkanlık görevine Aytekin Şenlikoğlu’nun seçileceğine inancımız tamdır” dedi. Milletvekili Cemal Öztürk de konuşmasında önce ekonomik konulara değinerek, 18 Ağustos’ta başlatılan ekonomik tuzağı bertaraf ettik. Cumhurbaşkanımızın öncülüğünde bakanlarımız ve uzmanlarımızla birlikte daha güçlü bir Türkiye için çalışıyoruz” dedi.
Öztürk, Giresun kalkınma anlamında Ordu, Trabzon ve Samsun’la yarışıyor. Giresun’da birlik beraberlik içinde olursak kamu ya da özel sektör hizmetlerinden payımıza düşeni alırız. Birbirimizle didişmekle bir yere varamayız. Bakınız Meclis’ te CHP’li delikanlı bir vekilimiz var (Necati Tığlı’yı kastediyor) Önceki Bakanımız İstanbul Milletvekilimiz Nurettin Bey, vekillerimiz Hasan Turan, Emine Gülizar Emecan ile sık sık bir araya geliyoruz. Çok güzel bir birlikteliğimiz var. Giresun için neler yapabiliriz diye istişarelerde bulunuyoruz. Giresun’a hep birlikte ne gibi katkılarımız olur bunları konuşalım. Basın mensupları olarak bardağın dolu tarafını, boş tarafını iyi tartıp objektif habercilik yapalım” diye konuştu.
Yerel seçimler konusuna da değinen Öztürk, şöyle konuştu; “Ayrımcılık gibi algılanmasın ama eğer yerel yönetimler merkezi hükümetle uyumlu olursa çok daha fazla hizmet alma imkanı olur. Halkımız nasıl ki 24 Haziran’ da tercihini doğru kullandı ise yerel seçimlerde de öyle yapacağına, yani Giresun’ un ortak paydada buluşacağına inanıyorum.”
İl Başkanlığı görevine atanan Kenan Tatlı’ dan övgü ile söz eden Cemal Öztürk, “Başkanımız ve teşkilatlarımızla birlikte adayımız Aytekin Şenlikoğlu’nun etrafında kenetlenip halkımızın tercihi ile seçimi alacağımıza inanıyorum” vurgusu yaptı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar