• DOLAR
  6,6988
  %-0,10
 • EURO
  7,4953
  %-0,08
 • ALTIN
  371,96
  %-0,13
 • BIST
  8,4236
  %0,08
26 MİLYONLUK İHALE İLE İLGİLİ UYARDI!

26 MİLYONLUK İHALE İLE İLGİLİ UYARDI!

Bir önceki dönem Duroğlu Belediye Başkanı Murat Kılıçaslan “ Aksu deresinden geçecek su projesinin devletin 26 milyon TL’sini heder edeceğini” savundu.
Başkan Kılıçaslan açıklamasında şu ifadelere yer verdi:
“Beldemizde göreve geldiğim zaman çok ciddi su problemleri ve sıkıntıları bulunmaktaydı. Yaptığımız çalışmalarda %80 civarında su problemini çözdük. 2011 yılında Çağlayan Mahallemizi Beldemize dahil ettiğimizde çok büyük bir su problemi yaşamaktaydı. Yaptığımız çalışma ile 5 mahallemize ve çevre 10 köyümüze yetecek bir şekilde çalışma başlattık ve İller Bankası aracılığıyla projemizi tamamladık.
O dönemler çeşitli sıkıntılar yaşadık. Bölge halkımız değirmenlerimize ve balık havuzlarımıza zarar gelecek diye Valilik ve yetkili kurumlara gidip kamuoyu oluşturdular ve bizler ihale aşamasındaki projemizi askıya almak durumunda kaldık. Ayrıca su problemi devam eden Çağlayan Mahallemize yapmış olduğumuz sondaj çalışması ile 50 yıllık su sorununu çözdük.
Şuan Devlet yetkilileri açıklama yapıyor; “Aksu Deresinden Dereli, Duroğlu, Giresun merkez, Keşap ve Bulancak İlçesini besleyecek su çalışması DSİ kanalı ile başladı.” Bu projenin maliyeti 26 milyon TL’dir. Bu su zaten bir kuruş para ödemeden Duroğlu Beldemizden geçmektedir. Bu ihaleyi yapmaya ne gerek vardır. Bizlerin, bölge halkının bilmediği bir şey mi vardır?
Beldemizde DSİ, Giresun Valiliği ve Giresun İl Özel İdaresi eliyle bedava su bulunurken, Belediye çalışanlarından gizli ihaleler yapılmasının altında çeşitli nedenlerin olup olmadığını merak ettiğini belirten Kılıçaslan sözlerini şöyle tamamladı:
“Yetkilileri göreve davet ediyorum. Bu ihaleden pis kokular gelmektedir. Kimsenin devletin 26 milyon TL parasını bir kalemde boşa harcamamalıdır.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar