• DOLAR
  $1.208,5800
 • EURO
  $0,2873
 • ALTIN
  $37.387,0000
 • BIST
  $147,2600
İNANÇ VE GÜVENİN ESERİ

İNANÇ VE GÜVENİN ESERİ

Ligin ilk devresinde 10 galibiyet, 5 beraberlik, 2 mağlubiyet  alan ve bunların karşılığında 35 puan toplayarak zirveye kurulan Giresunspor’da şampiyonluk hayalleri iyiden iyiye kurulmaya başlandı.

İlk yarıyı lider tamamlayan Yeşil-beyazlılarda teknik adam  Hakan Keleş: “35 puanın iyi olduğunu düşünüyoruz. Daha fazlasını da toplayabilirdik ama yeni takım olmanın oluşturduğu uyum sorunu vardı. Oyuncularımıza çok teşekkür ediyorum. İnanılmaz bir enerji sarf edip, inanılmaz bir bütünlük sağladılar. İnşallah sonunda gülen biz olacağız” dedi.

Giresunspor’un teknik adamı Hakan Keleş, ilk yarıdaki performanslarını ikinci devre maçlarında da gösterip sezon bitiminde Süper Lige yükselmek istediklerini söyledi.

Keleş “Giresunspor’un 1970’li yıllardaki gibi başarılı olabilmesi için elimizden geleni yapıyoruz. Bir hedefimiz, bir hayalimiz var. Bunu gerçekleştirebilmek adına çok emek veriyoruz. İlk yarıyı lider olarak kapattık. Oyuncularımızın ayaklarına yürekleri sağlık. Çok büyük bir iş başardılar. Buralarda olmak kolay değil. Bunun için çok emek sarf etmek gerekiyor. 8 Ocak’tan itibaren hazırlık döneminin içerisine gireceğiz. Bu dönemi çok iyi geçirerek ikinci yarıya başlamak istiyoruz. Fikstür de biraz bize doğru dönecek gibi. Yeni sahamıza da gececeğiz. İnşallah bu süreçte taraftarımıza da kavuşuruz” şeklinde konuştu.

Genç teknik adam; “Hedefe adım adım ilerliyoruz. İkinci yarı maçlarında puan almak her zaman çok daha zor olmuştur. İlk yarıda topladığımız 35 puanın iyi puan olduğunu düşünüyoruz. Daha fazlasını da toplayabilirdik ama yeni takım olmanın oluşturduğu uyum sorunu vardı. Bunu günden güne aştık ve buralara geldik. Şimdi iyi bir takım olduk. Cezalı ve sakat oyuncularımızdan dolayı bazı arkadaşlarımızdan zaman zaman faydalanamadık ama iyi bir takım olduk. Bu takım birlikteliğini, aile ortamını sağlamak çok kolay değildi. Oyuncularımıza çok teşekkür ediyorum. İnanılmaz bir enerji sarf edip, inanılmaz bir bütünlük sağladılar. İnşallah sonunda gülen biz olacağız” dedi.

“İNANAN BİR TAKIM OLDUK”

Kendilerinin hep ayakları yere basan, inanan ve aynı havayı teneffüs edilebilecek bir takıma sahip olmaları gerektiğinden yola çıktıklarına işaret eden Giresunspor Kulüp Başkanı Hakan Karaahmet, şunları kaydetti:

“Yoksa başarıyı sağlayamayız diye düşündüm, nitekim bunda da haklı olduk, tam anlamıyla bir takım olduk. Futbol 90 dakikayla sınırlı değil, biz bunun yanında 4-5 aylık süreci de çok doğru geçirdik, her anlamda, her sorunda açık, net adaletli bir yönetim sergilemeye çalıştık. Onlar da bize inandılar, sahada üzerlerine düşeni yaptılar ve Giresunspor’u bu yerlere getirdiler.”

Oyuncularla çok iyi ilişki içerisinde olduklarını ifade eden Karaahmet, “Ben orada otururken onlar benim kalbimin attığı gibi sahada kalbinin attığını ve gol attıklarındaki o heyecanı bize bakışlarını hissetmeye başladık. Futbolcularla elektriğimiz çok iyi tuttu, zaten önemli olan bunu yakalamak. Bunu parayla yapamazsınız, yapılamadığı da birçok takımda görünüyor.” diye konuştu

YİNE AYNI SENARYO

GİRESUNSPOR Kulübü’nün 03.01.2021 tarihinde oynanan GİRESUNSPOR-TUZLASPOR A.Ş TFF 1. Lig müsabakasındaki “talimatlara aykırı hareketi” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 46. maddesi ve COVİD-19 Salgını Nedeniyle Müsabakalarda Uygulanacak Tedbirlere İlişkin Talimat’ın 9/2 maddesi uyarınca PFDK’ya sevkine karar verildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar