• DOLAR
  6,8484
 • EURO
  7,7086
 • ALTIN
  391,42
 • BIST
  1,1239
BU KADARINA PES DOĞRUSU

BU KADARINA PES DOĞRUSU

Bulancak 60 bin nüfus ile birçok ilden daha büyük bir ilçedir. Giresun denince akla Bulancak’ta gelir. Bulancak sanayi, ekonomi, ticaret hayatı ile de il genelinde hep önde yer alır. Bulancak’ta bir de çok başarılı olan, il de, Karadeniz bölgesinde, ülke genelinde bir marka olmuş diyebileceğimiz spor da vardır. Vardır ama bazılarının bundan haberi olmasına rağmen, sanki Bulancak’ta spor yapılmıyor gibi davranmakta mahirdirler.
Bulancak’ta şimdilik 1 stadyum faal halde spora hizmet etmektedir. 1 spor salonumuz vardı. Bir akşam yattık spor camiası olarak, sabah kalktık baktık, spor salonunun yerinde yeller esiyor. ‘Neydi, ne olmuş, bu nasıl bir iştir’ diye sora sora tam 5 yıl geçti. 5 yılda Bulancak spor camiası spor salonu için ‘Çalmadık kapı, girmedik baca bırakmadı’ fakat bir cevap veren olmadı. Milletvekilleri mi, il başkanları mı, ilçe başkanları mı, belediye başkanları mı, yerel basında yazılan yüzlerce haber, köşe yazısı hiç biri fayda etmedi. Her sorulduğunda ‘Tamam halledeceğiz, yapacağız, yatırım programına aldırdık, az kaldı’ gibi açıklamalar ile bugünlere geldik.
Geldik ama Bulancak’ta yıkılan ilçe spor salonunun yerine yenisi yapılacak diye avutulan spor camiasının daha çok bekleyeceğini ifade edebiliriz. Bulancak ilçesi için spor salonunu çok gören bir zihniyetin var olduğu söylemekte sakınca yoktur. Zaten spor camiası da bu siyasilerden ve yetkili kişilerden bir umutta artık beklemiyor. Edindiğimiz bilgilere göre de; Bulancak ilçe spor salonunun en erken 2025 yılında temelinin atılabileceği, o da yatırım programına alınırsa olacağını öğrendik. ‘Şunun şurasında az bir zaman kalmış, sıkın dişinizi,’ diye de akıl veriyorlar. Zaten 5 yıl geçmiş, spor salonsuz, 10 yıl daha bekler Bulancaklı spor camiası ne var ki bunda değil mi?
Bulancaklı spor Salonunu sonuna kadar hak ediyor. Giresun’un ağabeyi konumundaki Ak Parti İstanbul Milletvekili Nurettin Canikli’nin konuya el atması ve çözüm yolu bulması bekleniyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar