• DOLAR
  7,8187
 • EURO
  9,3602
 • ALTIN
  449,54
 • BIST
  10,4091
RABİA NAZ VE ŞULE ÇET İÇİN TBMM DEVREDE

RABİA NAZ VE ŞULE ÇET İÇİN TBMM DEVREDE

CHP Giresun Milletvekili Necati Tığlı, “12 Nisan 2018 tarihinde Giresun’un Eynesil ilçesinde ölen Rabia Naz Vatan’ın nasıl öldüğü ile ilgili etkili ve yetkili bir soruşturma yapılması ve olayın açığa çıkartılması için bütün partilerin desteği ile nihayetinde TBMM’de Meclis Araştırma Komisyonu kurulacaktır” dedi.
Rabia Naz Vatan’ın nasıl öldüğü araştırılsın, tüm detayları ile soruşturulsun diye 24 Mayıs 2019 tarihinde TBMM Başkanlığına komisyon kurulması için verdiği önergenin işleme alınmasının çocuklar ve gelecek için umut verici olduğunu söyleyen Tığlı, “önergesinin diğer partilerin verdiği önergelerle birleştirildiğini ve 12 kişilik araştırma komisyonunda kendisinin de olacağını” ifade etti.
Tığlı, “12 Nisan 2018 tarihinde aramızdan ayrılan Rabia Naz Vatan’ın ölümünün üzerinden tam 1 yıl 3 ay 8 gün geçti. Yaşanan süreçte savcılar görevden alındı. Ya çelişkili ifadeler verildi ya da hiç ifade alınmadı. Birbirinden farklı düzenlenen çarpık raporların kiminde intihar, kiminde cinayet, kiminde ise kaza denildi. Tüm bu açıklamalardan sonra, iyice kirlenen ve nereye gideceği belli olmayan bu dosyanın, meclis çatısı altında araştırılması ve bir an önce sonuca bağlanması için komisyonda görev alacak tüm milletvekili arkadaş-larımın objektif ve sağduyulu olmalarını bekliyorum” dedi.
Aynı zamanda Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu üyesi olan CHP Giresun’un çalışkan Milletvekili Necati Tığlı, 29 Mayıs 2018 tarihinde Ankara’da öldürülen Şule ÇET’in davasını da en baştan beri yakından takip edeceğini açıkladı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar