$ DOLAR → Alış: 5,67 / Satış: 5,70
€ EURO → Alış: 6,27 / Satış: 6,30

MHP’lilerden Osman Ağa tepkisi

MHP’lilerden Osman Ağa tepkisi
  • 11.06.2019
  • 305 kez okundu

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Giresun İl Başkanlığı HDP Milletvekili Garo Paylan’ın Giresun’un Milli Mücadele Kahramanı Topal Osman Ağa ile ilgili sözlerine ilişkin düzenledikleri basın açıklamasıyla tepki gösterdi.
Osman Ağa heykelinin bulunduğu alanda düzenlenen basın açıklamasına MHP’lilerin yanı sıra AK Partililer, STK temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.
MHP İl Başkanı Ertuğrul Gazi Konal’ın yaptığı açıklamada, Topal Osman Ağa’nın Milli Mücadelenin her alanında yer aldığını ve Kahraman olduğunu söyledi.
Konal, ülkenin kritik bir süreçten geçmekte olduğunu belirterek, “İçerisinde bulunduğumuz coğrafyamız gibi atamızın bize bin yıllık mirası ve emaneti olan Ülkemizde, kritik bir süreçten geçmektedir. Bu topraklarda yaşamanın ve yaşatmanın değerini ve bedelini iyi bilen şanlı ecdadımız, tarihin bütün sayfalarına ismini kanıyla canıyla yazdırmış ve emaneti bugünlere kadar getirerek bizlere teslim etmişlerdir” dedi.
“1453 yılında da Kutlu fetih ile Bizans Anadolu topraklarından silinerek Türklük Anadolu’nun tamamına hakim olmuştur” diyen Konal, “Ancak Bizans kalıntıları, kendilerine inanç haline getirdikleri Anadolu topraklarının geri alınması için hiçbir zaman zarfında boş durmamış ve defalarca bu gaye ile Ülkemize seferler, operasyonlar gerçekleştirmişlerdir. Bu seferlerin en güçlüsü ve Anadolu’da ki hakimiyetlerini ilan etmeye en çok yaklaştıkları tarih şüphesiz ki 1. Dünya savaşının sonu itilaf devletlerinin ve Yunanlıların İzmir işgalidir. İzmir’in işgali ile Büyük Yunanistan, yani yeniden Bizans imparatorluğu hayalini gerçekleştirdiklerini düşünen Yunanlılara İzmir’den ilk direnç ilk kurşun Hasan Tahsin den, Anadolu’dan ilk miting ilk eylem Giresun Belediye Reisi Osman Ağa başkanlığında toplanan Giresunlulardan gelmiştir” ifadelerini kullandı.
Garo Paylan’a sert bir dille tepkisini ifade eden Konal, şöyle devam etti:
“Yüce Türk Milletine buradan sesleniyorum, Giresun Belediyesi Eski Başkanı Osman Feridunoğlu yani 42. Ve 47. Gönüllü alayların kurucusu Milis Yarbay Osman Ağamıza karşı kara propaganda başlatan, literatür de milletvekili sayılan ancak bizim nezdimizde asla karşılığı olmayan Garo Paylan başta olmak üzere bir kaç gazeteci ve yazar müsveddelerinin sözlerini kabul etmiyor, kendilerine iade ediyoruz.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ