$ DOLAR → Alış: 5,77 / Satış: 5,79
€ EURO → Alış: 6,45 / Satış: 6,47

FIRTINA VURDU!

FIRTINA VURDU!
  • 27.05.2019
  • 6.868 kez okundu

Namık Baltaoğlu
17- 26 Mayıs tarihleri arasında Botanik Bahçe’ de açılan 2. Giresun Kitap Fuarı’ nda cuma günü çıkan fırtına ve yağan yoğun yağmur nedeniyle çadır büyük hasara uğradı. Meydana gelen bu olumsuz hava koşulları nedeniyle yayınevlerinin, yazarların ve şairlerin kitapları ıslanarak zarar gördü.
Katılımcılar, fuarın yer seçiminin yanlış olduğu görüşünde birleşirken, yaşanan bu olumsuzlukta yüklenici firmanın çadırı ince brandadan kurmasının da önemli rolü olduğunu söylediler.
Yapılan çağrı üzerine fuara gelen Giresun İtfaiyesi ekipleri çadırı olabildiği kadar kullanılır hale getirerek fuarın devam etmesini sağladı.
Cumartesi günü fuarı ziyaret eden Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, hem katılımcıları dinledi, hem de geçmiş olsun dileğini iletti.Yayınevi sahipleri, yazarlar ve şairlerle konuşan Şenlikoğlu,fuarın süresinin uzatılması halinde Giresun Atatürk Meydanı’ na taşınmasını sağlayacaklarını belirtti.Bu önerinin kabul görmesiyle fuar bu gün yeni yerine taşınacak.Fuara tüm halkımızın davetli olduğu belirtildi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ