$ DOLAR → Alış: 5,67 / Satış: 5,70
€ EURO → Alış: 6,35 / Satış: 6,37

ÜNİVERSİTE’DE NELER OLUYOR?

Ali Zafer TOPŞİR
Ali Zafer TOPŞİR
  • 19.06.2018
  • 740 kez okundu

Geçtiğimiz günlerde Görele Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu’nda yaşananlarla ilgili yazımın ardından birçok kişiden telefon ve e-mail aldım. Yapmış olduğum görüşmelerde, gelen e-mailleri değerlendirme ve araştırma süreci sonunda köşe yazımda ifade ettiklerim yaşananların çok küçük bir kısmını oluşturuyormuş. Müdür Bey’in yakın çevresinde yer alan kişilerin öne sürdüğü ve ifade ettikleri karşısında şaşkınlığımı gizleyemedim desem yeridir. Müdür Bey Türkiye Cumhuriyeti devletinin hukuk devleti olduğunu unutarak” ben yaptım oldu hem de süper oldu “anlayışıyla okulu yönetmekte ve çalışma arkadaşlarına mobing uygulayarak otorite oluşturmaya çalışmaktadır. Ayrıca her fırsatta da Rektör Bey’in arkasında olduğunu ifade etmektedir. Hakkında ortaya atılan iddialar karşısında hiçbir şekilde açıklama yapmaması ve hiçbir şey olmamış gibi davranması da bu durumu doğrular niteliktedir. “Sükut bürünmüşse dillere yara derindir. Yara derinse Allah Kerimdir”. diyerek müdür bey’den aşağıdaki sorulara cevap vermesini bekliyorum.

– 4688 sayılı Kamu Görevlileri Sendikaları ve Toplu Sözleşme Kanunu’nun ilgili maddesinde sendika üyesi olamayacağınız ifade edilmesine karşın, müdür olduktan sonraki süreçte sendika üyelerine ödenen toplu sözleşme ikramiyesi bedelini aldınız mı?

– Görele Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu’na haftada bir gün geldiniz mi? Okula geldiğinizi beyan etmenize karşın geri kalana zaman diliminde farklı bir fakülte ya da yüksekokul’da derse girerek ek ders ücreti aldınız mı?

– Görele Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu’nda haftada bir gün okula gelmenize karşın beş gün okula geliyormuş gibi aylık 700,00 TL geliştirme güçlüğü ve idari görev ücreti alıyor musunuz ve fazla aldığınız ücretleri geri ödeyecek misiniz?

– Görele’de görevli olduğunuz halde, Giresun’dan-Görele’ye görev talebi yaparak isteğiniz üzerine usulsüz olarak rektörlük makamından size tahsis edilen şoför ve aracı kullanıyor musunuz?

– Yazmış olduğum köşe yazısından sonra Yağlıdere Belediye Başkanı’nın gelinini kurtarmak için çeşitli belgeleri uyarlamaya çalışıyor musunuz?

– Hüseyin TOPŞİR’i görevden aldıktan sonra biz adamı böyle yeriz diye söylemlerde bulundunuz mu?

– İlahiyat mezunu bir yönetici olarak, derslerinizde adalet ve etik kavramlarını sürekli kullandığınız halde Hz. Ömer ve Ömer Bin Abdülaziz gibi adalet timsali kişilerden hiç mi etkilenmediniz?

– Giresun Üniversitesi’nde görüştüğüm bir öğretim elemanı arkadaşınız “Rektör danışmanı ve Tirebolu İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nazım ELMAS başta olmak üzere bazı müdür ve dekanlar bu şekilde bir gün görev yerlerine giderek diğer okullarda derse girmekte ve ek ders ücreti almaktalar” şeklinde bir ifadede bulundu. Bu ifade doğru mu?

– Gelin Hanım göreve başladığı tarihten sonra 22.05.2018 tarihinde kadar 12 saat derse girmesi gerekirken derse girdi mi?

– Gelin Hanım, Yükseköğretim Kurumları mevzuatında öğretim görevlilerinin doktora yapamayacağı ifade edilmesine karşın İstanbul Üniversitesi’ne doktora derslerine gidiyor mu?

– Bir başka öğretim elemanı arkadaşınızın ifade ettiğine göre çalışma arkadaşlarınızın 6’şar aylık dönemlerle daire başkanı yapılarak ücret artışı sağlandığını ifade etti. Bu ifade doğru mu?

– Giresun Üniversitesi’nin resmi internet sitesinde ki özgeçmiş bilgilerinizde yer almamasına karşın Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde bulunduğunuz süre zarfında ne yaptınız?

– Akademisyenlere ve idari çalışanlara mobing uyguluyor musunuz?

– Tüm yaşananlara rağmen istifa etmeyecek misiniz?

Müdür Bey,“turpun büyüğü heybede…”

YAZARIN SON YAZILARI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ