• DOLAR
  6,8556
 • EURO
  7,7276
 • ALTIN
  389,92
 • BIST
  1,1267
Oyuncaklarını paylaştılar

Oyuncaklarını paylaştılar

Giresun’da 4 – 6 Yaş Kur’an kursu öğrencileri oyuncaklarını yetim çocuklarla paylaştı. İl Müftülüğü tarafından yetim çocuklara kitap hediye edildi.
Giresun’da yetim çocuklara yardım etmek için İl Müftülüğü tarafından çalışma başlatıldı. İl Müftülüğü yetim çocuklara yapılan yardımların iyilik köprüleri kurması ve çocukların sevincine dönüşmesi için yeni bir projeye imza attı.
Giresun Müftülüğü yetim ve öksüz çocukların yüzlerinin gülmesi, gerçekleştirilecek sosyal etkinliklerle aile şefkatinin tesis edilmesi, 4-6 Yaş Kur’an kursu öğrencilerinin paylaşma bilincine sahip olması ve Giresunlu yardımseverlerin desteklerinin çocukların sevincine dönüşmesi için yeni bir proje başlattı.
İl Müftüsü Muhittin Oral, yetimlere, yoksullara, yolda kalmışlara mazlumlara sahip çıkmanın önemine değinerek, “Allah’u Teala’nın birer emaneti olan yetimlere sevgi gösterilmesi, mallarının korunması toplumun ortak görevidir. Çevremizdeki yetimlerle yakından ilgilenip onlara iyi davranmalı, ihtiyaçlarını karşılayarak haklarını korumalı ve onlara merhamet etmeliyiz. Yetimleri sevgisizlikten korumak, ülkemizin geleceği evlatlarımız olarak bağrımıza basmak hepimizin ortak sorumluluğudur.” dedi.
Kur’an Kursu öğreticisi Nihal Kasap’ın koordinatörlüğünde gerçekleştirilen ‘Bir Kalbe Dokunmak Projesi’ kapsamında 4-6 yaş Kur’an kursu öğrencileri evlerinden bir oyuncaklarını yetim çocuklarla paylaştılar. İl Müftüsü Muhittin Oral’ın imzaladığı kitaplar çocuklara hediye edildi. Düzenlenen sosyal etkinliklerle çocuklara ve ailelerine moral desteği sağlanması hedeflendi.
Giresun Gençlik Koordinatörlüğü ve Giresun Üniversitesi Genç Diyanet Topluluğu’nun katkılarıyla düzenlenen etkinlikte ise çocuklar gönüllerince eğlendiler.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar