$ DOLAR → Alış: 5,67 / Satış: 5,70
€ EURO → Alış: 6,35 / Satış: 6,37

OBAMA’NIN GÖZ YAŞLARI!       

Ali Zafer TOPŞİR
Ali Zafer TOPŞİR
  • 10.01.2016
  • 1.004 kez okundu

ABD Başkanı Obama, ABD Kongresi’nin kendisine karşı çıkmasına rağmen ABD’lilerin kişisel silaha erişimini zorlaştırma amacında, ancak ABD silah lobisi öyle güçlü öyle güçlü ki bırakın Obamayı dünyayı tersine çevirecek güçleri var şimdilerde. Hatta 2016 seçimlerinin sonunda Müslüman düşmanı aday bile ABD başkanı olabilir.

Kararnamenin ayrıntılarını bir eyalette, öldürülen 20 ilkokul çocukları için düzenlenen anma töreni sırasında açıklayan Obama,“Bu çocukları her düşündüğümde aklımı kaçıracak gibi oluyorum” diyerek ağlamış. Bu davranışı ile de silah tüccarlarına Kongreyi teslim alabilirsiniz ama beni teslim alamazsınız mesajı vermiş gibi görünüyor.

Evet Sayın Obama,

Afganistan’ı Ruslara işgal ettirip daha sonra toplumu birbiri üzerine saldırtarak iç savaş çıkarttığınız  yetim, öksüz ve kimsesiz bıraktığınız gariban çocuklar için ve mezarsız ölüler için  hiç ağladınız mı? Onların da hayeller vardı, onlarda gelecek için planları kuruyorlardı, evleneceklerdi, kimileri gelinlik kimileri de damatlık giyme sevdasında olan bu masumların durumları sizlerde acıma duygusu oluşturmuyor mu?

Evet Sayın Obama,

Silah tüccarlarının silah deneme alanı yapıp, yakıp- yıktığınız ve perişan bir halde bırakıp acımadan doğal kaynaklarına                 konduğunuz ve geleceklerini ipotek altına aldığınız Afganistan, Irak-Suriye gibi katıp karıştırdığınız ülkelerin, yiyecek ekmek dahi bulamayan ve açlıktan ölüp giden sokaklarda aç ve susuz perişan kalan yavruları hiç aklınıza geliyor mu? Onlarda sizlerin çocukları gibi iyi üniversitelerde eğitim görüp ülkelerine ve insanlığa faydalı olsalardı dünya barışı sağlanırdı dünya.

Evet Sayın Obama,

Denizlerden balık yerine insan cesetleri çıkarken, masum yavrular çalkantılı sularda boğulurken savaşın çocuklarına acımasızca kıyılırken ve insanları ülkelerinden kopartıp başka ülkelerin yollarında perişan dolaştırırken hiç üzülmüyor musunuz?

Evet Sayın Obama,

Silahlanmaya trilyonlarca dolarlar  ayırıken, sayenizde sömürdüğünüz ülkelerin  çocukları eğitimsizlikten inim inim inlerken yatağınızda rahat uyuyabiliyor musunuz?

Medyada Obama güzellemeleri almış başını gidiyor, sanki garibanları bu hallere bırakan emperyalistlerin başında gelmiyor ABD-Rusya-İngiltere ve İsrail. İsteseler dünyada savaşlar durur, her yeri mutluluk doldurur. Yeter ki aç gözlülüğü bıraksınlar ve yüreklerine Allah biraz olsun insan sevgisi versin.

Evet Sayın Obama,

Kalkınmamış ülkelerde kurduğunuz terör çeteleri sayesinde mikser gibi, özellikle kalkınmamış ülkeri karıştırdıkça karıştırıp çocukları yetim ve gelinleri dul bırakıyorsunuz. Silah üreten sizler, silah satan sizlersiniz, siz silah satmazsanız teröristler silahı nereden bulacaklar. Ancak döktükleri kan zalimleri boğacak bunu bilesiniz.

Elbette ”zulüm ile abad olanın geleceği berbat olur” ve olacak. Geçmiş imparatorluklar gibi sizlerin imparatorlukları da yıkılacak, belki görürüz belki göremeyiz amma siz insanlığa ve insanlara değer vermeyip garibanların ülkelerine çöktükçe bu yok oluş er veya geç olacak.

Bunun yolu da; ezilen toplumların birbirlerini sevmeleri, okullar açarak eğitime önem vermeleri ve Ömer Bin Abdülaziz zihniyeti ile donatılmalarından geçer.

YAZARIN SON YAZILARI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ