• DOLAR
  6,0941
  %-0,11
 • EURO
  6,6161
  %0,46
 • ALTIN
  322,13
  %1,39
 • BIST
  7,9039
  %0,52
KAPİTALİZM VE TOPLUMSAL KOALİSYON 

KAPİTALİZM VE TOPLUMSAL KOALİSYON 

Batı dünyasının öne çıkmasını sağlayan ABD’nin temelini, yerli toplumları ortadan kaldırma, köleleştirme ve yerel kültürü yok etme anlayışı oluşturmaktadır. Yerel kültürü yok ederken dil, din, gelenek ve benzeri her şeyi silip süpürmüşlerdir. ABD’nin gerçek sahiplerinin dilini ,dinini ve kültürlerini hatırlayan ve bilen yoktur.Bu gün Amerika kıtasında konuşulan İngilizce,İspanyolca,Portakizce ve diğer batı dilleri ile oraların gerçek sahiplerinin hiçbir ilgisi kalmamıştır. Onları ortadan kaldıran, düşmanını tarihten silme anlayışı ile haraket eden kapitalizmin ve kölecilik dininin ta kendisidir. Kapitalizmin tanrısı güç, insanlığı köleleştirme, silahı para ve anlayışı herkesi esir almadır.

1.dünya savaşından önce dünyanın hemen hemen %80’i batının sömürgesi durumundaydı. Bu savaştan önce bir denge unsuru olan Osmanlı Devleti ortadan kaldırıldı da kimin karı oldu.Balkanlara barış mı geldi,Ortadoğu ya mutluluk mu geldi veya dünyaya evrensel bir değer mi sunuldu.Elbette hayır,devamında güç delisi olan batı bir canavara dönüp birbirlerini yediler.2. dünya savaşında bilinen 45-5o milyon insan,bilinmeyen ne kadar kim bilir.

Hitler Yahudileri gaz ocaklarında yakarken güç tanrısının kulları bu zulmü seyrediyorlardı, sadece Yahudilerin yakılmasını mı zulüm gören Yahudilerin daha sonra Filistinlileri kırıp geçirmelerini de seyrettiler.Batı yani güç tanrısının kulları narsisler,kendilerinden başkalarının köle olduğuna inanırlar ve dünyayı algı ile yönetmeye çalışırlar.

Cezair de milyonlarca insan Fransızlar tarafından şehit edildi. Hümanist geçinen güç tanrısının kullarının gözleri önünde ve sesini çıkaran olmadı. 5 tane devlet eşittir dünyanın diğer tüm devletleri değil mi? işte size adalet, eşitlik ve özgürlük,tabii yersen!

Sonra ayak oyunları ile Afganistan işgali ve dünya ülkeleri yine seyirci. Taliban maliban bunların işgal robotlarıdır. Al sana el kaide ver bana bir ülke.

Irak dünyada herkesin bildiği bir yalan üzerine işgak edildi, milyonlarca ıraklı öldürüldü ve kadının kızın ırzına geçildi, Ebu Gurayp gibi köle mahpushanelerini hepimiz gördük.Kitle imha silahları kimde varmış ıraklıların imhasından sonra dünya anlamıştır herhalde. Kaşla göz arasında Kerkük başta olmak üzere Türkmenlerde petrol bölgelerinden atıldı dünyanın gözü önünde.

Ancak kapitalistler ve güç tanrısının kulları şunu bilsinler ki; dünyada toplumsal koalisyon sağlanmadıkça sadece mazlumlara değil sizlere de huzur yok gibi görünüyor,sizde dünyayı ezilene zillet kendinize izzet mekanı yapamayacaksınız,mazlumlar cinnet geçirirken sizler dünya cennetinde yaşayamayacaksınız ve ürettiğiniz ölüm ve zulüm silahları sizleri de mutlu kılmayacak ağababalarınız“bir damla petrol eşittir bir damla kan“diye söylemiş olsalar bile.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar