$ DOLAR → Alış: 5,73 / Satış: 5,75
€ EURO → Alış: 6,33 / Satış: 6,36

“Beyin Ölümü ve Donör Bakımı” Toplantısı Yapıldı

“Beyin Ölümü ve Donör  Bakımı” Toplantısı Yapıldı
  • 20.06.2019
  • 716 kez okundu

Organ yetmezliğine bağlı hastalıklar dünyada olduğu gibi ülkemizde de en önemli sağlık sorunlarının başında gelmektedir. Bu hastalıkların tek tedavi yöntemi ise organ naklidir. Organ nakli yapılabilmesi için ülkemizde düşük oranlarda seyreden organ bağışının artırılmasına yönelik Sağlık Bakanlığınca her platformda eğitim ve etkinlikler düzenlenmektedir.
Bu kapsamda; 18 Haziran Salı günü GRÜ Prof. Dr. A. İlhan Özdemir Eğitim ve Araştırma Hastanesi Konferans Salonunda “Beyin Ölümü ve Donör Bakımı” Toplantısı gerçekleştirildi.
Toplantıya Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Yoğun Bakım Sorumlusu Anesteziyoloji ve Reanimasyon Uzmanı Prof. Dr. Fatma Ülger konuşmacı olarak katıldı. Toplantıya ekibi ile birlikte katılan Ülger; beyin ölümü tespiti ve donör bakımı konularında vaka ve tecrübelerini paylaşarak, karşılıklı görüş alışverişinde bulundu.
Beyin Ölümü ve Donör Bakımı toplantısına İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Ahmet Bal, Kamu Hastaneleri Başkan Yardımcısı Dr. Hamit Öztürk, İlimizde bulunan kamu ve özel hastanelerin Beyin Cerrahi, Anestezi ve Reanimasyon, Nöroloji ve Çocuk Nöroloji Uzman Hekimleri katıldı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ