• DOLAR
  6,7342
  %0,43
 • EURO
  7,5847
  %1,11
 • ALTIN
  367,80
  %-1,25
 • BIST
  8,4893
  %0,86
BEKDEMİR: “LİMAN’DAKİ YATIRIMCIYA SİYASİ BASKI VAR”

BEKDEMİR: “LİMAN’DAKİ YATIRIMCIYA SİYASİ BASKI VAR”

S.S.61 Nolu Giresun Taşıyıcılar Koopratifi Başkanı Ercan Bekdemir, Giresun Limanı’nın önünün kapatılmak istendiğini söyledi.
Yazılı bir açıklama yapan Bekdemir”20 Yıldır çalışmayan Giresun Limanının neden önü kesilmek isteniyor.
Biz kamyon ve Tırcı esnafı olarak yıllardır Türkiye’nin çeşitli limanlarından yük aldık kendi memleketimize geldik, siyasi bir baskı var. Çalışmamıza engel olunmak isteniyor. 10 Ocak’tan itibaren yapımı devam eden limanda çalışıyoruz. Giresunspor’un Rusya’ya sattığı çakılı Tirebolu’dan iç nakliye yaparak Giresun port limanındaki trans service barge’a gemisine yükleme yapıyoruz.
Bu nakliyede 80 araç çalışmakta olup, iki vardiye şeklinde 160 şoför çalışmaktadır. İç nakliye her gün 70-80 araç çalışmaktadır. Türkiye içi günlük 50-60 tır çıkarıyoruz. Şehir merkezi esnafı oteller dolu Giresun’da 24 saat çalışacak, lokanta restaurant bulunamıyor. Sanayi esnafı 200 Tır’ın girmesiyle para kazanmaya başladı. Cıvata satan, lastikçi, oto elektrikçisi vs. gibi bizim gibi küçük esnafın tek kurtuluşu olan Liman’a hep beraber sahip çıkalım.”dedi.Bekdemir şöyle konuştu
“Dış ihracat’ta bir malın millileşmesi devletimize ciddi anlamda gelir sağlıyor. Firma çalışan elemanları Giresun halkından seçmektedir. Kısa bir süre içinde (6 ayda) Giresun halkının gençlerini eğitip, limandaki tüm vinç ve ekipmanları kullanımlarını sağlamıştır. Liman harcamaları hariç bizim araçların sanayi esnafına aktarmış olduğu meblağ, canlılık heyecan verici duruma gelmiştir. Giresun sanayisi bizim ve Giresun Port limanı sayesinde canlanmıştır. Ayrıca Giresun Port Limanı, Giresun’un ihracatını dünyaya açıp canlandırmasına neden olmuştur. Limanda şu an bizimle beraber mevcut çalışan sayısı 500 kişi çalışan Giresun’lu hemşerilerimiz var, inşallah inşaat biterse 1000 kişilik bir istihdam oluşacaktır.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar