$ DOLAR → Alış: 5,46 / Satış: 5,48
€ EURO → Alış: 6,20 / Satış: 6,22

ŞENLİKOĞLU’NDAN YENİ PROJELER

ŞENLİKOĞLU’NDAN YENİ PROJELER
  • 06.03.2019
  • 10 kez okundu

Cumhur İttifakı’nın AK Parti Giresun Belediye Başkan Adayı Aytekin Şenlikoğlu, projelerinin son kısmını düzenlediği basın toplantısı ile tanıttı.
Önce ki toplantılarında şehrin trafik, otopark sorunları ile ilgili projelerini açıkladığını hatırlatan Şenlikoğlu, yeni projelerinin ise Tayyaredüzü Mahallesi’nde sahil, Giresun Kalesi ve çevresi dönüşüm projeleri, teleferik projesi olarak açıkladı.
Proje tanıtım toplantısının sonuncusunu yaptıklarını belirten Aytekin Şenlikoğlu, “Seçim süremiz artık yavaş yavaş sonuna doğru yaklaşmakta. Yaklaşık 25 günlük bir süremiz kaldı, 31 Mart yerel seçim-lerine. Bizlerde proje ekibimizle birlikte yapmış olduğumuz çalışma-ları bölüm bölüm Giresun’umuzla paylaşmaya devam ediyoruz. Bu projelerimiz birçok defa söylediğimiz gibi sadece siyasi olarak söylemiş olduğumuz projelerimiz değildir. Tabi ki siyasi çözümlerimizle bir siyasi kimlik olarak sunuyoruz ama şehri-mizin sıkıntılarını problemlerini çözülmesi gereken noktaları bizzat teknik olarak da yapılması gereken elzem projeler olarak nitelendiriyoruz” dedi.
Sunulan projelerin Giresun nezdinde çok iyi karşılık bulduğunu ifade eden Şenlikoğlu, “Tabi Karadeniz bölgesinde Samsun, Ordu, Trabzon illeri büyüdükçe büyüyor gelişiyor. Giresun bu anlamda yerelde belediyecilik anlamında devamlı yerinde sayıyor. Bu yerinde sayma esasen bir yerinde sayma olarak da durmuyor, gittikçe de geriye girmeye başlıyor. İller arasındaki bu yarışta ne yazık ki belediyecilik anlamında bir hayli geriden seyrediyoruz. Eskiden yarıştığımız illerle artık yarışamaz duruma düştük. Onun için Giresunlumuzu bir çok yerde söylediğimiz gibi hafta sonları boş zamanlarında Ordu’ya Trabzon’a alışverişe, gezmeye, sinemaya, konsere ya da bir takım faaliyetler için devamlı Ordu, Trabzon’a gezmeye göndermek zorunda bırakmayalım istiyoruz. Çözüm önerilerimizi de bir anlamda bunu baz alarak söylüyoruz” şeklinde konuştu.
“Şehrimiz de çile yumağa şekline dönüşmüş problemler var” diyen Şenlikoğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Bu problemleri de biz zaman zaman paylaştık. İşte bunlardan en zorunlusu en birinci sırada olanı trafik ve otopark problemidir. Şimdi söyleyeceğimiz 4. Ve 5. Projemizle birlikte 5 tane ana proje sunduk şehrimize. Birinci projemiz Millet Bahçesi projemizdi. Onu şehrimizle Giresun’umuzla paylaştık. Millet Bahçesi projemizle şehrimizin gençliğine, şehrimizin insanına sosyal ortam olarak, sosyal alan olarak gençlerimize, çocuklarımıza spor alanları, sosyal faaliyet yapacak alanlar, sanatsal faaliyet yapacak alanlar olarak çok güzel bir proje geliştirdik. İkinci olarak şehrimizin ulaşım problemlerine, trafik problemine çözüm sunmak için yapmış olduğumuz projelerimiz vardı. Şehrimizin bir şehir girişinin olmamış olması bir eksikliktir dedik ve ayrıyeten şehrimizdeki trafik problemleri, otopark problemiyle bağlı olduğu için öncelikle otopark problemini çözelim sonrada trafik problemini çözmüş oluruz dedik ve bununla alakalı nefes alan şehir projesini geliştirdik ve istedik ki bu projelerimizi şehrimizde geliştirelim.”
Turizm destinasyonları içinde çalıştıklarını kaydeden Şenlikoğlu, “Giresun Kalesi’ni turizm için yeniden düzenliyoruz. Turistin dolu dolu zaman geçirebileceği etkinliklerle zenginleştirilen kale destinasyon alanı şehir esnafının daha fazla para kazanmasını sağlayacak. Kale yamaşları hemşehrilerimizin yararına yeniden düzenlenecek. Çınarlardan Kaleye merdivenler yapılacak, engelli ve yaşlıların kaleye daha rahat çıkması için merdivenlere engelli asansörleri yapılacak. Gemiler Çekeği ve Kale arasına teleferik inşa edilecek. Çınarlar mahallesi yeniden bir cazibe merkezi olarak düzenlenecek” ifadelerini kullandı.
“Şehrin doğusunda yaşayan halka yeni sosyal alanlar yapılıyor, doğu kıyımızı denizle buluşturuyoruz” diyen Aytekin Şenlikoğlu, “42 ve 47’nci alayların adını taşıyan parklar, oto galericileri merkezi, şenlik alanı, Giresun Adası’na kalkan mitolojik tur teknesi ve iskelesi, yürüyüş ve koşu yolları ile insanlara farklı bir yaşam alanı sunuyoruz. Bölge parklarımız ile Doğu yakasına nefes aldırıyoruz, insanlarımızın yaşam kalitesini iyileştiriyoruz. Batı sahilimizi Giresunlu ‘ya yakışan bir şekilde yeniden düzenliyoruz. Konser alanları, modern plajlar, yürüyüş ve koşu yolları yapıyoruz. Bölge parklarımız ile bu şehrin batı yakasına nefes aldırıyoruz. Millet Bahçesi ile Şehir Merkezinin en büyük yeşil alanını kuruyoruz. Girişimci ve inovasyon merkezi, konsferans salonu, sanat atölyeleri, tiyatro sahnesi gibi birçok sosyal hizmet alanının en kalitesini yapıyoruz. Sokak Basketbolu sahası, paten alanları ile şehre eski rengini kazandırıyoruz. Giresun gençlerini geleceğin meslekleri ile tanıştırıyoruz. Sanat ile buluşturuyoruz. Giresun Sanatı ve kültürünü dar ve rutubetli küçük salonlardan çıkarıyoruz. Giresun’u Karadeniz’in kültür ve kongre turizminin merkezi yapmak için geliyoruz” diye konuştu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI
  1. Avatar sabri çamcı dedi ki:

    Çok güzel projeler. Gerçekleştiği taktirde Giresun turizmine önemli katkı sağlıyacağını düşünüyorum.

YORUM YAZ