$ DOLAR → Alış: 5,47 / Satış: 5,49
€ EURO → Alış: 6,20 / Satış: 6,23

Arkanı dönmeyeceksin

Yalçın Esen
Yalçın Esen
  • 11.01.2019
  • 22 kez okundu

Ey güzelim futbol, seni seyretmek, o heyecanı yaşamak. Sanki başka işimiz yok. Üstelik bir de seni yönetmek idare edebilmek. Ne iş bu hem kulübe hem futbola talip olmak. Olduk da ne oldu diyorsanız. Her ne geldiyse başa değil, sırtımıza ve belden aşağıya geldi.
Hep soruldu. Başarılı yöneticimiydi yoksa bugün birçok sorunun başlatıcısı mı? Çok çalışan, uğraşan, didinen, bir yönetici topluluğunda sorun yaşamak fazla olmaz. İyi veya kötü ne derseniz deyin yapılanlara ve kulübün bu günlerine diğer kulüplere baktığımızda minnettarız diyebiliriz.
Ben bazı konularda çok hassasım. Bu kim olursa olsun eleştirinin haddini kaçırdı mı ne oluyor diye sorarım. Peki sırtından vuruluyorsan, ona güvenip arkanı dönüyorsan arkandan konuşana da kızmamak gerek. Çünkü O’nu insan yerine koyanda sensin.
Gücümüzün, nefesimizin yettiği yere kadar yarışmak gerek. Çünkü kürsüde başkaları yok. Hep biz varız. Bir zamanlar batan geminin malları iken bu kulübü Giresun Limanına çeken çok uğraşan yönetici bulma adına uğraşanlara kim ne diyorsa boş verin dedik. O arkanızdan atıp tutanlar hiçbir zaman postunu değiştirmediler. Biz bildiğimiz yolda devam edelim.
Transferde bombalar birer birer patlıyor. Tevfik Altındağ, Mahmut Boz, Berkan Yıldırım’dan sonra Rumen 10 numara Cristian Tanase, Adanaspor’dan ön libero Renan ve Sivasspor’dan golcü Zoro alındı. Hayırlı uğurlu olsun.
Esen kalın.

YAZARIN SON YAZILARI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ