$ DOLAR → Alış: 5,47 / Satış: 5,49
€ EURO → Alış: 6,20 / Satış: 6,23

Paramızı sokağa atmayalım

Yalçın Esen
Yalçın Esen
  • 04.01.2019
  • 30 kez okundu

Giresun spor yönetimi üç yerli transfer yaparak kadroya takviye yapmaya başladı. Altay’ın orta saha oyuncusu Tevfik ile Gençlerbirliği’nin savunma oyuncusu Mahmut ve eski oyuncumuz Berkan Yıldırım takıma kazandırıldı.
Bence teknik patronun söylemleri ile yabancı transferinde acil yapılacak transfer çalışmaları bir an önce kampa kazandırılmalıdır. Hatırlarsanız Metin Diyadin’in söylemleri ile de kampa sezon başında 13 futbolcu ile katıldığını maçların başlamasına 15 gün kala yapılan transferlerin takıma uyum, kondisyon kuvvet, teknik açıdan faydalı olamadığını dile getirmesi ve yabancılardan istediği verimi alamadığını söylemesi tablodaki sıkıntıyı dile getirmişti.
Şimdi teknik direktör Hüseyin Kalpar da ayni görüşte. Bir an önce yabancılardan kurtulmak gereğini ortaya koyuyor. Çünkü bu yabancı futbolcuların takıma ilk yarı hiçbiri bir fayda sağlamadığını belirtiyor.
Bir an evvel bu yabancıların elden çıkarıp 4-5 yabancı futbolcu transferi gerçekleştirmek gerekiyor. Bu sene de amaç bu ligde kalmak adına yapılacaksa bir an önce elimizi çabuk tutmalıyız.
Şimdi burada bir sıkıntı daha belirdi. Artık menajerlerle bu işin ne kadar hatalı olduğu ortaya çıktı. Daha önce futbolcu taramaları için birkaç teknik kişilerin maçlara gönderilip izleme yaptığını biliyoruz. Bu kişilerin verdiği raporlar doğrultusunda genç futbolcular kulüplere kazandırılıyordu. Şimdi her kulüp menajerlerin eline düşmüş ve kötüsü de iyisi de çok büyük paralara kulüplere satılmaya başlamıştı. Artık bu işe bir son vermek gerek.
İzleme komiteleri kurarak futbolcu transferinde yanılmama adına hamleler yapılmalıdır. Eleğini asmış futbolcularla bu iş ne kadar gider siz söyleyin. Mücadele kazanma hırsı geldiği takıma vereceği katkı ile genç ve dinamik futbolcuları alt liglerde bulabiliriz.
Koşmadan mücadele etmeden maç kazanılmıyor. Onun için başarıya susamış futbolcuların alınmasından taraftarım. Artık ileriye dönük bazı planlamaların yapılması gerekiyor. Önceliği de bu transfer çalışmaları adına yapılacak hamleler olmalıdır. Kısaca paramızı sokağa atmadan bilinen, takip edilen ve Giresunspor’a maddi olarak da ileride kazanım sağlanacak genç futbolcuların alınmasından yana olduğumu söylüyorum.
Esen kalın.

YAZARIN SON YAZILARI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ